Zapowiedziany kolejny sequel Made in Abyss

Dawn of the Deep Soul, nowy film z uniwersum Made in Abyss, miał premierę w Japonii w piątek 17.01. Już dzień później na oficjalnej stronie twórców pojawiła się informacja na temat podjęcia prac nad kolejnym sequelem kinowym.

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul koncept

Obecnie nie ma żadnych informacji o produkcji, więc na szczegóły trzeba będzie jeszcze poczekać. W sieci został udostępniony na razie trailer, który między innymi przedstawia podsumowanie dotychczasowych części anime.

Seria Made in Abyss opowiada historię Riko, która chce zostać badaczem podziemi jak jej matka. Podziemia, zwane Otchłonią, kryją w sobie wiele tajemnic. Zarówno skarbów, jak i wiele niebezpieczeństw oraz krwiożerczych potworów.

Seria anime, w 13 odcinkach, była wydawana od lipca do września 2017 roku. W styczniu 2019 roku pojawiły się dwa filmy „Tabidachi no Yoake (Departure at the Dawn)” i „Hourousuru Tasogare (Wandering Twilight)”. W styczniu 2020 roku miała miejsce premiera trzeciego filmu „Fukaki Tamashii no Reimei (Dawn of the Deep Soul)”.

W Polsce z tytułem „Made in Abyss” można zapoznać się dzięki wydawnictwu Kotori. Jest on wydawcą polskiego wydania mangi.