Trzeci zeszyt z płytą DVD „Ghost In The Shell: SAC 2nd GIG” już w kioskach

Na początku lutego 2007 do kiosków trafił już trzeci zeszyt z płytą DVD z serii „Ghost In The Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG”.

W zeszycie trzecim znajdziemy kolejne trzy odcinki, a w nich:

– Odcinek 9: Ambiwalencja
Niihamą wstrząsa seria zamachów – scyborgizowani terroryści wysadzają się w powietrze w miejscach należących do przeciwników uchodźców lub ludzi, którzy na ich krzywdach zbijają wielkie fortuny. Batou jest przekonany, że stoją za tym właśnie uchodźcy, choć nie wiadomo, co właściwie chcieliby w ten sposób osiągnąć.

– Odcinek 10: Proces
Togusa próbuje uratować przypadkowo spotkaną kobietę z rąk scyborgizowanego napastnika. Niestety ofiara ginie w strzelaninie, a co gorsza adwokat zabójcy chce zrzucić winę na członka Sekcji 9. Togusę czeka na sali sądowej ciężka batalia o sprawiedliwość, tym bardziej, że prawdziwy przeciwnik ukrywa się w cieniu…

– Odcinek 11: Uczucia
Major Motoko uczestniczy w sprawdzianach kandydatów na nowych funkcjonariuszy Sekcji 9. W czasie jednego z testów w terenie trafia do tajemniczego sklepiku. Natrafia tam na przedmiot, który przywołuje bolesne wspomnienia z dzieciństwa…

Jest to dopiero początek (pierwszy zeszyt trafił do kiosków w połowie grudnia 2006) drugiej części kultowej serii animowanej, stworzonej na podstawie legendarnego filmu z gatunku anime „Ghost in the Shell”, który zainspirował twórcę „Matrixa”. Seria ta została uznana przez krytyków i widzów za najlepszy serial animowany o tematyce science i political fiction.

Sezon drugi, oprócz bardzo ciekawej fabuły, zachwyca widzów przestrzennym dźwiękiem i obrazem stworzonym za pomocą najnowszych technik animacji. Wydawca szczyci się perfekcją polskiego wydania DVD, w którym obraz przygotowano bezpośrednio z masterów High Definition (HD). Nad poprawnym tłumaczeniem i przełożeniem realiów serii dla polskich widzów pracował sławny Freeman, polski ekspert od GITS-a.

„Ghost In The Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG” to osiem zeszytów z 26 odcinkami, które ukazywać się będą co miesiąc aż do czerwca 2007. Każdy zeszyt zawiera plakat oraz płytę z kolejnymi odcinkami i dodatkami.
Cena jednego zeszytu to 19,90 zł, cena całej kolekcji w prenumeracie – 149,80 zł. Dla prenumeratorów całej serii przygotowano bonus: ekskluzywne kartonowe pudełko na całą kolekcję wraz z trójwymiarowym frontem.

Recenzje:

„Najbardziej spektakularny serial anime ostatnich lat\”
– DVD World

„Najlepszy serial science fiction, jaki kiedykolwiek powstał\”
– Variety

„Jeszcze lepszy niż sezon pierwszy!“
– DVD Verdict, 2005

„Wspaniała animacja i pasjonująca fabuła…
Ten serial nigdy się nie znudzi!”
– DVD Reviewer, 2005

Więcej informacji: Gits.idg.pl
Zobacz zwiastun: http://www.idg.pl/tv/tvbeta.asp?wolne=0&id=103717