Star Wars w mangowym wydaniu

Niedawno w kinach mogliśmy oglądać kolejną część sagi „Star Wars” zatytułowaną „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Dla zainteresowanych poznaniem mitów na temat legendarnego Jedi VIZ Media wydało historię zilustrowaną przez japońskich twórców.

Kim jest Luke Skywalker? W kosmosie wielu słyszało jego imię, ale niewielu spotkało tego legendarnego Jedi. Są tacy, którzy nazywają go bezlitosnym zbrodniarzem – inni mówią, że nie jest nawet człowiekiem, ale droidem. Niezależnie od tego, czy jest on mitem, czy człowiekiem, ci, którzy twierdzą, że spotkali nieuchwytnego Luke’a Skywalkera, przeżywają niezapomnianą przygodę.

Okładka mangi Star Wars

„Star Wars: The Legends of Luke Skywalker—The Manga”, bo tak brzmi tytuł mangi, to historia postaci Luke’a Skywalkera. Jednak nie jest to ścisła opowieść na podstawie faktycznych wydarzeń, ale zbiór inspirujących mitów, którymi została owiana postać mistrza Jedi.

Historia mangi zostałą tworzona na podstawie noweli napisanej przez Kena Liu. Autorami rysunków natomiast są znani twórcy, znani chociażby z serii komiksów The Legend of Zelda, Akira Himekawa, Haruichi, Subaru, Akira Fukaya i Takashi Kisaki.

„Star Wars: The Legends of Luke Skywalker—The Manga” w sklepie VIZ Media można nabyć za 14,99$.