„Secret Service” powróci?

„Secret Service” to polski miesięcznik o grach komputerowych i konsolowych wydawany w latach 1993-2001 przez wydawnictwo ProScript. Był to także pierwszy magazyn w Polsce, w którym znajdował się dział poświęcony mandze i anime.

Na stronie polakpotrafi.pl ruszyła kampania crowdfundingowa Secret Service. Celem jest wydanie papierowej wersji kultowego magazynu z lat 90. Niezależnie od wyników zbiórki, Secret Service miał się pojawić, ale jedynie w wersji elektronicznej. W celu wydania magazynu potrzebne było zebranie 93 tyś zł. Zainteresowanie było jednak tak duże, że w ciągu 2 dni zebrano kwotę 117 tyś złotych i ciągle dochodzą kolejne datki.

Wydawcą nowego Secret Service jest organizator konwentu Pixel Heaven, Robert „Łapusz” Łapiński. Nad jakością tekstów, doborem autorów i tematów czuwa dawny dziennikarz SS, autor „Cyfrowych marzeń”, Piotr „Micz” Mańkowski, który objął funkcję Redaktora Naczelnego. Za oprawę graficzną i stary, dobry klimat odpowiada współzałożyciel dawnego Secret Service, Waldemar „Pegaz” Nowak.

Dla każdego kto przyczynia się do powrotu papierowej wersji Secret Service przygotowane są nagrody, od wydania PDF, przez wydanie papierowe pierwszego numeru, aż po unikatową koszulkę, dostępną tylko w ramach zbierania funduszy na powrót „Sikreta”.