PATRONAT: Baltikon 2014 – ogólne informacje

Konwent Mangi i Fantastyki Baltikon to największa, cykliczna impreza o tematyce fantastycznej i popkulturalnej na Pomorzu. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Edukacji bez Granic oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Sopocie, a partnerują nam Gdański Klub Fantastyki, oraz Maginarium.pl, a także Stowarzyszenie Tribrony, KN Integra, KF `Zardzewiały Topór`, Pracownia Gedeona, Agares Dremel Project, Gdańskie Stowarzyszenie Fantastyki `Alkor`, Wakou Rockband, Insania, Tczewski Klub Fantastyki, Komiksowi.pl, Agares Dremel Project, Ja Ty Gry.

Poprzednia edycja przyciągnęła ponad 800 uczestników z całej Polski, dla których przygotowaliśmy blisko 450 godzin atrakcji trwających łącznie podczas jednego, wyjątkowego weekendu. Tegoroczna, czwarta już, odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 13-14 września 2014r. w budynku Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Oczekiwać można różnorodnych atrakcji takich jak spotkania z gośćmi ze światów literatury, popkultury czy internetu. Wśród zaproszonych gości znajdują się między innymi: Harfiarka Barbara Karlik, Jakub `Dem` Dębski, Aneta Jadowska, Dariusz Domagalski, dr Jarosław Piotrowski, dr Elżbieta Żukowska.

Miłośnicy Cosplay we wszelkich odmianach będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Agares Dremel Project i grupę Komiksowi.pl. Swoje stroje możecie zaprezentować w konkursie Cosplay lub przed obiektywem w profesjonalnym Foto Studio. Fanów kultury Dalekiego Wschodu zapraszamy na warsztaty rysunku, maratony filmowe, panele i prelekcje, gry muzyczne, konkursy i wiedzówki, karaoke i wiele innych kultowych atrakcji.

W bloku naukowym odbędą się liczne wykłady i prelekcje dotyczące m.in. historii, komiksu, japonistyki, biohackingu, komunikacji społecznej, informatyki czy nowych technologii. Fanów gier bez prądu zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach dla graczy i dla mistrzów gry pod hasłem „Mechanika nie zrobi z Ciebie wojownika”, a także udziału w Turnieju Snotballa, w sesjach rpg i rozgrywkach planszowych w licznych gamesroomach czy pokazach grup rekonstrukcyjnych.

Nie zabraknie też nagród w licznych konkursach i turniejach, w tym w Wielkim Turnieju League of Legends, turniejach Counter Strike i Hearthstone czy Mistrzostwach Polski w 7 Cudach Świata.

Wydarzenie ma charakter zamknięty – warunkiem wstępu jest zakup wejściówki. W uprzedniej rejestracji internetowej koszt będzie wynosić 40 zł, a w dniu imprezy 45 zł.

Organizatorzy Baltikon 2014