Nowy rozdział Death Note już w lutym

Doczekaliśmy się kontynuacji serii mangi „Death Note” autorstwa Tsugumi Ohby oraz Takashiego Obaty i znamy już datę premiery. 87 stronicowy rozdział tworzony przez samych autorów tytułu zostanie wydany w magazynie Jump SQ w formie One-shot.

Ze wstępnych szkiców dowiadujemy się, że historia wydarzy się po wydarzeniach z oryginalnej serii. Ponownie znane nam Shinigami o imieniu Ryuk zaproponuje użytkowanie swojego notatnika. Nie jest jeszcze pewne, czy nowy właściciel będzie kontynuawał dzieło poprzednika, czy może będzie wykorzystywał go do swoich celów.

Manga „Death Note” była wydawana od kwietnia 2004 r. do lipca 2006 r. i całość składała się z 108 rozdziałów wydanych w 12 tomach. W latach 2007-2009 wydana została również polska wersja przez wydawnictwo JPF. Adaptacja anime, składająca się z 37 odcinków, pojawiła się niedługo po końcu serii komiksowej, w Japonii była emitowana od października 2006 r. do czerwca 2007 r. Ukazały się także adaptacje filmowe, japońskie filmy i miniserial oraz w 2017 roku serial produkcji amerykańskiej dla serwisu Netflix.

Obecnie jedynie co wiemy o nowym one shot „Death Note” to oficjalna zapowiedź ze strony Jump SQ na temat daty premiery numeru 3, która przypada na 4 lutego br.

Zapowiedź Death Note