"Kuro" w Kinie Domowym

„Jeden z bardziej wstrząsających i osobistych obrazów zagłady Hiroszimy, jakie stworzono w Japonii. A przy okazji, także wspaniale animowana, wzruszająca historia, która nikogo nie pozostawi obojętnym”.

Do lutowego wydania miesięcznika Kino Domowe – Magazyn DVD, zostanie dołączony unikalny film anime pt. „Kuro”, stworzony na podstawie mangi Keiji’ego Nakazawy, twórcy „Bosonogiego Gena” .

„Bardzo cieszę się, że to w Polsce film ten ma swoją premierę poza rynkami azjatyckimi. Ta perła animacji japońskiej, którą ilekroć obejrzę, nie mogę powstrzymać łez wzruszenia, jest uniwersalnym opowiadaniem o bardzo ważnych w życiu sprawach. Powinien ją zobaczyć każdy, nie tylko fan japońskiej animacji” – powiedział Takeshi Obuchi, konsultant ds. repertuaru azjatyckiego w Kinie Domowym-Magazynie DVD.

Film z numerem 2/2008 miesięcznika Kino Domowe – Magazyn DVD pojawi się w sprzedaży od 1 lutego 2008.

Treść filmu: Japonia w czasie II wojny światowej. Mała Nabuko ratuje przed dzikimi zwierzętami czarnego kotka, którym postanawia się zaopiekować. Rodzice dziewczynki początkowo nie zgadzają się na to, argumentując, że skąpe zapasy jedzenia nie wystarczą, by wykarmić nowego domownika, jednak w końcu ulegają jej namowom. Zwierzątko szybko wnosi do zmęczonej rodziny radość i śmiech. Jednak nie na długo – mieszkająca w Hiroszimie rodzina przekona się wkrótce, że koszmary wojny tak łatwo nie dają o sobie zapomnieć…

O wydaniu DVD: Film dostępny będzie w formacie 1,33:1, z oryginalną japońską ścieżką dźwiękową Dolby Digital 5.1 oraz z polskim lektorem (do wyboru). Polskie napisy zostały opracowane przez Freemana, znanego już z autorskich wersji napisów do filmu i serii „Ghost in the Shell”.

Więcej informacji na http://kino.idg.pl/serie/film/165/Kuro.html

KURO (Summer with Kuro © 1985 Gen Production. All Rights Reserved )

Reżyseria: Takeshi Shirato
Dźwięk: DD 5.1/DD 5.1
Format: 1,33:1
Czas: ok. 78 minut