KIMETSU NO YAIBA – nowość od Waneko

Polskie wydawnictwo mangowe Waneko przygotowało dla fanów japońskiej sztuki komiksu nie lada gratkę. Zapowiedziało wydanie w marcu nowego tytułu, Kimetsu no Yaiba, które najprawdopodobniej będzie miało polski tytuł Miecz Zabójcy Demonów (tytuł roboczy).

Okładka KIMETSU NO YAIBA

Premiera w Polsce ma odbyć się 18 marca w cenie 22,99 zł. Manga została wydana w Japonii w 18 tomach, natomiast jest to seria niedokończona, więc na bieżąco pojawiają się nowe. Na stronie Waneko można już składać zamówienia na pojedyncze tomy oraz na zestawy.

Głównym bohaterem „Kimetsu no Yaiba” jest Tanjirou Kamado. Chłopak, który opiekuje się swoją rodziną i pracuje na jej utrzymanie. Pewnego dnia zmienia się całkowicie jego życia, spotyka go straszna sytuacja. Wracając z pracy, w domu zastaje straszliwą zbrodnię. Jego rodzina została brutalnie zamordowana. Jak się okazuję, przeżyła tylko jego jedna siostra, ale nie jest to do końca ta sama osoba. Stała się demonem, jednak częściowo zachowała świadomość człowieka. Od tego pory celem Tanjirou jest znalezienie sposobu, aby siostra znów była taka jak dawniej.