Ghost in the Shell: SAC_2045 – zwiastun od Netflix

Dziś został opublikowany zwiastun nowego filmu „Ghost in the Shell: SAC_2045”, który bazuje na kultowej mandze autorstwa Masamune Shirow. Tytuł pojawi się na platformie streamingowej Netflix.

Trailer wywołał niemałą burzę w komentarzach. Wierni fani serii poczuli się, lekko mówiąc, trochę oszukani. Można na nim zobaczyć anime, które w całości zostało przygotowane w technologii 3D. Jednym z zarzutów jest, że animacje i postacie wyglądają zbyt prosto jak by można było się spodziewać przy obecnej technice. Przez to traci swój urok znany z poprzednich filmów. Również zdecydowanie nie przemawia do fanów ścieżka dźwiękowa użyta w trailerze.

Ghost in the Shell: SAC_2045

Mimo złego pierwszego wrażenia, liczę, że film mimo wszystko przypadnie większości do gustu. Szczególnie, że reżyserią zajmą się Kenji Kamiyama (reżyser Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) oraz Shinji Aramaki (reżyser między innymi Appleseed). Za produkcję będą odpowiedzialni Production I.G. i SOLA Digital Arts.

Akcja „Ghost in the Shell: SAC_2045” ma miejsce w 2045 roku, w Świecie, który przepełniony jest wojną. Znani z serii GITS bohaterowie, jako już byli członkowie Sekcji 9, zostają zatrudnieni jako najemnicy do walki z tajemniczą istotą, „post-człowiekiem”.