Główna Fora Konwenty IX DNI JAKUBA WĘDROWYCZA

Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Saviour 4 lata, 1 miesiąc temu.

Przegląda wpis 1 (z 1 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1313

  Saviour
  Klucznik

  Termin
  18 – 20 lipca 2014 roku

  Miejsce
  Zespół Szkół Publicznych im. Tadeusza Kościuszki
  w Wojsławicach Kolonii 1
  22-120 Wojsławice

  Akredytacja
  15 zł

  Strona internetowa
  http://www.djw.konwent.co

  Główny organizator
  Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”
  ul. Lwowska 12
  20-128 Lublin
  Nr KRS: 0000012817
  http://www.cytadelasyriusza.org

  W dniach 18-20 lipca 2014 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje w Wojsławicach IX Dni Jakuba Wędrowycza.
  Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka, Honorowego Obywatela Wojsławic. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater.
  W tym roku spodziewamy się uczestnictwa około 500 uczestników z całej Polski. Największą grupę uczestników stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Co roku odwiedza ją kilku literatów, w tym wspomniany Andrzej Pilipiuk. Swoją obecność zapowiedział także Stefan Darda.
  Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Będą to: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy, prezentacje, jak również koncerty. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”.
  Celem Dni Jakuba Wędrowycza jest tworzenie nowoczesnej imprezy kulturalnej poświęconej szeroko pojętej fantastyce, przyciągającej osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań, służącej integracji osób w niej uczestniczących.
  Dni Jakuba Wędrowycza to wakacyjny konwent odbywający się w luźnej, miłej atmosferze, z mnóstwem wspaniałych ludzi, sprzyjający fantastycznej integracji!

Przegląda wpis 1 (z 1 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.